Festiwal Kwiatów na Maderze

Noclegi u Polaków » Blog » Festiwal Kwiatów Madera
Festiwal kwiatów na Maderze

Mimo, że na Maderze odbywa się wiele ciekawych wydarzeń, to właśnie Festiwal Kwiatów dzierży miano najważniejszego w całym roku. Odbywa się na przełomie kwietnia i maja, kiedy przyroda jest w pełnym rozkwicie. Co najistotniejsze, nie trzeba być florystą z prawdziwego zdarzenia, aby dać się oczarować kolorowym kwiatom. Ponadto o bajkową scenerię dla kwiatów dbają wiecznie zielone wzgórza, urzekające wodospady, skryte przełęcze i ogromne klify. W końcu Madera nazywana jest „Wyspą Wiecznej Wiosny”!

Współczesny botanik

Festiwal Kwiatów na Maderze to impreza organizowana na wielką skalę. Zrodziła się z prostej chęci pokazania swoich prywatnych okazów z przydomowego ogródka. Dziś nie ma Madery bez festiwalu Kwiatów, a wydarzenie jest mocną konkurencją dla Karnawału. Uniwersalne piękno kwiatów, o których istnieniu nie miałeś bladego pojęcia, trafia do wszystkich bez względu na wiek czy narodowość. Liczne występy, uroczystości i koncerty porwą Cię w wir prawdziwej przygody. Ciekawe wystawy, twórcze warsztaty, a nawet konkursy sprawią, że nie będziesz się nudzić. Podczas parady dosłownie wszyscy wychodzą na ulice miasta, to po prostu trzeba zobaczyć! A wieczorami scena koncertowa nigdy nie stoi pusta.

Nasycenie kolorem w 100%

Podobno oko ludzkie potrafi rozróżnić 2-7,5 miliona kolorów – z pewnością wiosną na Maderze można to sprawdzić! Feeria barw nie zna tutaj granic. Kolory są soczyste, jakby nasiąknięte dodatkowym pigmentem. Nad kwiatowymi aranżacjami czuwają liczni artyści. Zobaczysz przyozdobione samochody oraz kwiatowe, gigantyczne platformy. Koniecznie trzeba zajrzeć też do Pawilonu Kwiatów czy na słynny Rynek Kwiatowy.

Uwaga spoiler!

Mieszkanki wyspy przyodziane są w suknie do samej ziemi i wyłącznie z żywych kwiatów. Tu nawet wózek dziecięcy może na ten jeden dzień posłużyć za ogromny słonecznik. Najmłodsi mieszkańcy Madery mają tu swoje zaszczytne miejsce. Bez nich nie powstałby Mur Nadziei, który co roku stanowi ważny element festiwalu. Dzieci pokonują wyznaczoną trasę w przestrzeni miejskiej. Wśród kwiatów docierają do głównego placu, gdzie wypuszczane są gołębie. Prawdziwe kwiatowe kostiumy tworzą istny miejski teatr. Zewsząd gra wesoła muzyka, a rodzice z dumą podziwiają występy swoich pociech.

Naturalny kwiatowy dywan

Choć zeszłoroczny Festiwal Kwiatów trzeba było przenieść na jesień, nie przeszkodziło to w świętowaniu. Nadal można było zamówić słynne maderskie wino i sączyć je łyk za łykiem z widokiem na skrupulatnie ułożony kwiatowy dywan. Mamy nadzieję, że w tym roku parada nie zostanie okrojona, a frekwencja dopisze. W końcu każdemu z nas przyda się nieco koloru, który bez dwóch zdań potrafi dostarczyć flora tej bajecznej wyspy.

Czas z przytupem pożegnać zimę!

Pokazy taneczne są planowane z dużym wyprzedzeniem. Dlatego warto pomyśleć nieco wcześniej o biletach wstępu. W 2022 festiwal zaplanowano od 5 do 29 maja. Oczywiście fantastycznie byłoby tu spędzić całe 3 tygodnie, ale jeśli musisz wybrać konkretny dzień, postaw na czas Wielkiej Parady, która w tym roku ma odbyć się 8 maja. Przyjedź do Funchal, stolicy Madery, gdzie mieszkańcy już teraz przygotowują roślinne niespodzianki. Cała wyspa niedługo zanurzona będzie w morzu kwiatów!

Podobne wpisy