O ukochanej Sycylii opowiada Justyna

with Brak komentarzy
Justyna Barska-Rozenblat

Kilka słów o tym, jak znalazła się na Sycylii i co sprawiło, że to miejsce stało się jej domem napisała dla Was Justyna Barska-Rozenblat. Justyna wraz z mężem Krzysztofem prowadzi stylowy Appartamento Vespa Noto. Jest też autorką bloga Sycylia od Kuchni, na którym znajdziecie przeróżne opowieści i przepisy na sycylijskie przysmaki.
Wraz z Justyną zapraszamy Was gorąco na tą piękną, włoską wyspę!

O UKOCHANEJ SYCYLII, SERDECZNYCH SYCYLIJCZYKACH I ŻYCIU NA DUŻEJ WYSPIE

Zawsze lubiłam podróże, poznawanie nowych miejsc, niezależność i wygodę podczas noclegów. Po poznaniu 26 krajów i zamiarze zmiany miejsca zamieszkania zdecydowaliśmy się z mężem na zamieszkanie na Sycylii. Męża znajomość języka włoskiego (sycylijskiego uczymy się powoli), klimat który pozwala poruszać się ulubionymi jednośladami przez 10 miesięcy w roku, nieprzerwanie panująca wokół mnie zieleń, serdeczność i pogoda ducha mieszkańców zadecydowały o wyborze miejsca na pozostałą część życia. Mamy dom na wsi ze sporym terenem, mieszkanie dla gości, czas na zwiedzanie Sycylii, jadanie w różnych mało popularnych wśród turystów miejscach. Poruszam się po mniej uczęszczanych szlakach, często nie znanych Sycylijczykom. Posiadanie zabytkowych włoskich pojazdów, przynależność do pięciu motoryzacyjnych klubów pozwoliło nam poznać wielu wartościowych ludzi, otworzyło wszystkie drzwi. Oddycham zdrowym powietrzem, pływam i nurkuję w transparentnym morzu, jadam ekologiczne potrawy.

WĘDRUJĄCE SŁOWO

Mam satysfakcję z tego, że goście naszego Appartamento Vespa Noto poznają Sycylię prawdziwą, żywią się za rozsądne pieniądze w najlepszych restauracjach, do których beze mnie trudno byłoby im trafić. Tutaj wszystko, co wartościowe i warte zapamiętania poznaje się przez „wędrujące słowo”. Inna forma reklamy nie istnieje, przynajmniej w stosunku do miejsc, w których trzeba anonsować się z tygodniowym wyprzedzeniem. Sycylia ma jasne kryteria: robisz w barze dobre espresso lub funkcjonujesz tylko w lecie, kiedy są turyści.
Nasz przyjaciel powiedział: Chcesz poznać Sycylię, daj sobie trzy lata i ok. 30 tys. km. Dzisiaj wiem, że nie przesadził.
Mogę z pełną odpowiedzialnością i satysfakcją powiedzieć: znam Sycylię, jej morza, góry i wąwozy i jestem z tego dumna!

Justyna Barska-Rozenblat

OTO MOJA UKOCHANA SYCYLIA:

Autorem zdjęcia, na którym jesteśmy oboje z mężem jest Paweł Hoffman. Pozostałe zdjęcia zostały wykonane przeze mnie i mojego męża, Krzysztofa Rozenblata. 

W 2022 roku apartament Vespa Noto nie będzie dostępny dla Gości. Mamy nadzieję, że w przyszłości ponownie pojawi się na stronie Noclegi u Polaków!