fbpx

Nowe zasady przekraczania granic. Aktualizacja 01.06.21

with Brak komentarzy
Które granice są otwarte - zobacz nowe przepisy w czasie pandemii COVID

Dynamicznie zmieniające się przepisy dotyczące podróżowania w czasie pandemii COVID oraz coraz więcej fake newsów publikowanych w mediach sprawiają, że osoby planujące wakacje gubią się w natłoku informacji. Dlatego postanowiliśmy zebrać dla Was w jednym miejscu wszystkie przepisy dotyczące przekraczania granic. Znajdziecie tu informacje o kierunkach, na których znajdziecie noclegi u naszych Gospodarzy. Zobaczcie, które granice są obecnie otwarte dla naszych rodaków.

DANE NA DZIEŃ 01.06.21

Staramy się na bieżąco aktualizować tabelę, ale również pamiętajcie o podwójnym sprawdzeniu informacji. Jeśli macie wątpliwości, dajcie nam znać, a na pewno pomożemy 🙂

KrajInformacje
Austriatest antygenowy na COVID lub szczepionka
Osoby przyjeżdżające z Polski zobowiązane są do wykazania podczas kontroli przy przekroczeniu granicy jednej z czterech okoliczności: negatywnego wyniku badania na obecność wirusa SARS-CoV-2 (PCR ważny 72 godziny, antygenowy ważny 48 godzin), zaszczepienia preparatem: BioTech/Pfizer, (Vaxzervia) AstraZeneca, Moderna, Sinophram, Janssen, przebycia infekcji wirusem SARS-CoV-2 w okresie ostatnich 6 miesięcy, posiadania przeciwciał potwierdzonego w formie urzędowego zaświadczenia, nie starszego niż 3 miesiące.
Bułgariatest antygenowy na COVID lub szczepionka
Przy wjeździe należy przedstawić jeden z dokumentów: dokument potwierdzający zakończenie programu szczepień przeciwko Covid-19. W przypadku ozdrowieńców dokument wystawiony od 15 do 180 dni od daty pozytywnego wyniku testu PCR lub szybkiego testu antygenowego na COVID-10.  Można wjechać również na podstawie dokumentu potwierdzającego negatywny wynik testu PCR przeprowadzonego do 72 godzin przed wjazdem do kraju lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego na COVID-19 przeprowadzonego do 48 godzin przed wjazdem do kraju, liczonego od daty badania wpisanej do dokumentu.
Cyprtest na COVID przed wylotem i po przylocie lub szczepionka
przepustkę Cyprus Flight Pass
Wszystkie osoby podróżujące na Cypr muszą mieć wymaganą przepustkę Cyprus Flight Pass. Należy przedstawić negatywny wynik testu PCR wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed rozpoczęciem podróży, a po przylocie należy poddać się (na własny koszt) kolejnemu testowi PCR na lotnisku. Osoby, które przeszły pełen cykl szczepień przeciw COVID-19 są zwolnione z obowiązku wykonania testów. 
Czarnogóratest antygenowy na COVID lub szczepionka
Wjazd do Czarnogóry możliwy jest tylko za okazaniem na granicy: negatywnego wyniku testu PCR sprzed max 72 godz. (licząc od godziny pobrania wymazu) lub pozytywnego wyniku testu serologicznego – przeciwciała IgG sprzed max 30 dni lub potwierdzenia przyjęcia co najmniej 14 dni przed przekroczeniem granicy Czarnogóry, przepisanej dawki szczepionki dającej status całkowitego zaszczepienia lub negatywny wynik szybkiego testu antygenowego, który jest wzajemnie uznawany przez państwa UE, figurujący na liście szybkich testów antygenowych publikowanych przez Komisję Europejską (mutual list of rapid antigen tests), wydany przez autoryzowane labolatorium nie wcześniej niż 48 godzin przez wjazdem do Czarnogóry lub pozytywnego testu PCR (wydanego nie później niż 14 dni przed przekroczeniem granicy i nie wcześniej niż 90 dni) informującego, że dana osoba wyzdrowiała z koronawirusa.
Daniatest antygenowy na COVID przed wylotem i po przylocie lub szczepionka
Należy test na COVID-19. Test musi zostać wykonany nie wcześniej niż 48 godzin przed wjazdem – szybkie testy antygenowane są akceptowane. 
Trzeba zrobić szybki testu na Covid-19 w ciągu 24 godzin od wjazdu do Danii (szybkie testy antygenowe). Osoby, które przeszły COVID-19 i są w stanie przedstawić odpowiednie dokumenty potwierdzającą pozytywny wynik testu (wystawiony co najmniej 14 dni wcześniej, a nie więcej niż 8 miesięcy przed wyjazdem) oraz osoby w pełni zaszczepione (dokument musi potwierdzać, że ostatnia dawka szczepienia nastąpiła co najmniej 14 dni wcześniej i nie więcej niż 8 miesięcy przed wyjazdem) zwolnione są z wymogów testowania i kwarantanny.
Dominikanakod QR
Granice Republiki Dominikańskiej są otwarte dla ruchu turystycznego. Zniesiono wymóg posiadania testów na COVID-19 przy wjeździe do kraju, ale osoby przybywające mogą zostać poddane tzw. szybkim testom na obecność wirusa. Wszyscy turyści, bez względu na wiek, przylatujący do Dominikany i odlatujący z niej są zobowiązani do wypełnienia elektronicznego formularza (e-ticket).
Egipttest PCR na COVID
formularz lokalizacyjny
Wszyscy podróżujący do Egiptu zobligowani są do okazania negatywnych wyników testów PCR na COVID-19, przetłumaczonych na język angielski lub język arabski. Badanie powinno być przeprowadzone w okresie 72 godzin przed planowanym wjazdem do Egiptu. Powyższe regulacje nie obejmują dzieci w wieku do 6 lat. Turyści, których portem docelowym jest Hurghada, Marsa Alam, Szarm El-Szejk lub Taba, nie posiadający odpowiedniego certyfikatu potwierdzającego negatywny wynik testu na koronawirusa, mogą odpłatnie wykonać test PCR na egipskim lotnisku, należy się jednak liczyć z izolacją do momentu uzyskania wyniku i kwarantanną w przypadku uzyskania wyniku pozytywnego. Należy wypełnić formularz lokalizacyjny.
Francjatest antygenowy na COVID lub szczepionka
uzasadnienie podróży i oświadczenie
Od 31 maja potrzebujesz: negatywnego wyniku testu PCR lub antygenowego wykonanego do 48 godzin wcześniej przy wjeździe do Francji (osoby od 11 roku życia), uzasadnienia podróży na wjazd i wyjazd z Francji (oświadczenie wraz z dokumentami poświadczającymi wskazane okoliczności), oświadczenie, że  nie masz symptomów, nie stykałeś się z osobami zarażonymi, jesteś gotowy poddać się testowi po przyjeździe do Francji oraz że poddasz się siedmiodniowej izolacji. Od 9 czerwca osoby zaszczepione będą mogły wjechać bez testu.
Grecjatest na COVID lub szczepionka
kod QR
Od 19.04.2021 Rząd Grecji poinformował, iż wszyscy podróżni udający się z terytorium Polski do Grecji są zwolnieni z odbywania 7-dniowej kwarantanny pod warunkiem: posiadania negatywnego wyniku testu molekularnego (PCR – wymaz z ust lub nosa) na COVID-19, wykonany nie więcej niż 72 godziny przed przylotem do Grecji lub podania ostatniej dawki szczepionki przeciwko COVID-19 – w zależności od ilości wymaganych dawek, najmniej 14 dni przed przybyciem do miejsca docelowego oraz poprzez okazanie wyniku testu serologicznego na posiadane przeciwciała wykonanego w okresie 2-9 miesięcy po pozytywnym wyniku. Zaleca się, aby formularz wypełnić na nie mniej niż 24h przed wylotem.
Gruzjatest PCR na COVID lub szczepionka
Możesz przylecieć do Gruzji ze wszystkich państw, jeśli posiadasz zaświadczenie o przyjęciu pełnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 (szczepionką jedno- lub dwudawkową). Przygotuj zaświadczenie w języku angielskim. Przyjazd osób niezaszczepionych przeciwko COVID-19 – wypełnij wcześniej formularz elektroniczny oraz zabierz zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przylotem (metodą RT-PCR). Przygotuj zaświadczenie w języku angielskim.
Hiszpaniatest PCR na COVID lub szczepionka
kod QR
Władze Hiszpanii zapowiedziały, że od 7 czerwca podróżni, którzy przeszli pełen cykl szczepień, będą mogli wjechać do tego kraju bez konieczności wykonywania testu na koronawirusa. Wszyscy pasażerowie są zobowiązani do wypełnienia formularza sanitarnego.
Malediwytest na COVID
deklaracja online
Wizy on arrival wydawane są za darmo na 30 dni. Przy przylocie należy obowiązkowo przedstawić negatywny wynik testu na COVID-19 wykonany nie wcześniej niż 96 godzin przed podróżą. Podróżni powinni wypełnić online (na 24 godziny przed podróżą) deklarację o stanie zdrowia.
Nepal10-dniowa kwarantanna
test na COVID
Przy wjeździe konieczne będzie okazanie negatywnego wyniku testu PCR sprzed 72 godzin. 29 kwietnia wprowadzono lockdown w Katmandu. Obecnie został on przedłużony do 3 czerwca (możliwe, że potrwa dłużej). Wszystkie osoby wjeżdżające do kraju zobowiązane są do odbycia 10-dniowej płatnej kwarantanny instytucjonalnej (w hotelu). Nie możliwości wjazdu cudzoziemców z Chin lub Indii, jak również tranzytu przez Nepal.
Norwegiazakaz wjazdu dla turystów
Od 21 maja br. do Norwegii mogą wjechać osoby, które mieszkają w Norwegii. Zamieszkanie w Norwegii trzeba udokumentować.
Portugaliatest PCR na COVID
formularz
Należy okazać negatywny wynik testu molekularnego RT-PCR wykonanego w ciągu 72 godz. przed wejściem na pokład samolotu. Aktualnie obowiązujące przepisy dotyczące wjazdu na terytorium Portugalii kontynentalnej nie przewidują zwolnienia osób zaszczepionych przeciwko COVID-19 lub osób, które przebyły COVID-19, z konieczności okazania negatywnego wyniku testu RT-PCT. Należy wypełnić formularz PLF.
Włochytest antygenowy na COVID
oświadczenie
i rejestracja na platformie
Przy wjeździe do Włoch należy zarejestrować swój przyjazd na platformie EU Digital Passenger Locator Form. Jeśli rodzina podróżuje razem, tylko jeden członek rodziny będzie musiał go wypełnić, dodając informacje o pozostałych osobach. Przedstawić zaświadczenia o negatywnym wyniku testu wymazowego (molekularnego lub antygenowego), wykonanego w ciągu 48 godzin przed przekroczeniem granicy Włoch. Przedstawienia uzupełnionego oświadczenia własnego autodichiarazione. Od 31 maja Friuli Venezia Giulia, Molise i Sardynia znajdują się w białej strefie (najbardziej bezpiecznej z epidemiologicznego punktu widzenia). Od 7 czerwca Abruzja, Veneto, Umbria  i Liguria także znajdzie się w białej strefie. Od 14 czerwca szansę na białą strefę mają: Lacjum, Lombardia, Piemont , Apulia, Emilia Romania i prowincja Trydent (na razie niepotwierdzone). W białej strefie nie ma w ogóle godziny policyjnej. Obowiązuje tylko noszenie maseczki i zachowanie dystansu społecznego. Maseczki są obowiązkowe w pomieszczeniach zamkniętych, jak np. supermarket, restauracja (do momentu, gdy usiądziesz przy stole), w transporcie publicznym oraz na zewnątrz, gdy jesteś blisko innych osób.

close

Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas!JESTEŚ GOSPODARZEM?

Masz do wynajęcia pokój lub domek, a może przyjemny apartament lub pole campingowe? Zapewniasz Gościom choćby częściową obsługę w języku polskim? Dołącz do ekipy Noclegów u Polaków!
Zostaw nam swojego maila, a na pewno się odezwiemy!