Tomasz z Czarnogóry. Od razu się zakochałem!

Noclegi u Polaków » Blog » Tomasz i Czarnogóra

Od jakiego miasta rozpocząć swoją przygodę z Czarnogórą? Kilka słów o inwestycjach oraz swoich ulubionych miejscach w Czarnogórze powiedział nam Tomasz, który jest Gospodarzem w 6 apartamentach w Budvie i jednego w Kotorze. Które miasto położone jest na wybrzeżu, a której oferuje bardziej orientalny klimat? Gdzie najlepiej wybrać się na plażę, a gdzie w wysokie góry? Przeczytajcie sami! A my, wraz z Tomkiem, zapraszamy Was serdecznie na wakacje w urzekającej Czarnogórze!

Tomasz i jego Czarnogóra

Witam! Mam na imię Tomasz 🙂 Czarnogórę pierwszy raz odwiedziłem w 2014 roku i od razu zakochałem się w tym pięknym kraju. Od tamtego czasu regularnie odwiedzałem Czarnogórę, a w 2020 roku przeprowadziłem się tutaj na stałe z rodziną. Mieszkam w Budvie, gdzie posiadam także apartament na wynajem wakacyjny. Na co dzień zarządzam firma księgową w Londynie, a praca zdalna pozwala mi pogodzić wymogi pracy z cieszeniem się urokami tego pięknego kraju. 

Na miejscu w Czarnogórze oprócz wynajmu własnych apartamentów pomagam osobom zainteresowanym zainwestowaniem w Czarnogórze, a także w ich obsłudze. W ofercie najmu, którą prezentuję na stronie znajdują się też apartamenty innych Polakom, w tym moich osobistych znajomych, którzy posiadają nieruchomości w Budvie i okolicach. 

Postaw na Budvę!

Budva jest idealnym miastem by rozpocząć przygodę z Czarnogórą. Miasto, mimo iż położone na wybrzeżu, oferuje centralną lokalizację, skąd relatywnie szybko można dostać się w dowolne miejsce w kraju. Na południe, oferujące orientalny klimat Ulcinja i rozległą piaszczystą plażę rozciągającą się na ponad 12 kilometrów, możemy dojechać w około 1.5 godziny. Kotor, ze wspaniałą starówką wpisaną na listę UNESCO oraz Zatoka Kotorska to jedyne 30 minut drogi samochodem od Budvy. Tak samo Tivat i Porto Montenegro. Herceg Novi z unikatową starówką, twierdzą, amfiteatrem i niepowtarzalnym klimatem znajduje się niecałe 2 godziny drogi od Budvy. Do wysokich gór i parku narodowego Durmitor dojedziemy w 3,5 godziny. Sama Budva też ma wiele do zaoferowania. Przepiękna kameralna starówka, piaszczysta plaża w Becici, wiele knajpek i restauracji, aquapark, bogata oferta sportów wodnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Chętnie podzielę się własnymi doświadczeniami i podpowiem, które miejsca warto odwiedzić, także te o których nieczęsto można przeczytać w przewodnikach. Zapraszamy do Budvy!

Do zobaczenia na miejscu!
Tomasz

A oto moja ukochana Czarnogóra!

Zapraszam Was serdecznie na wybrzeże Morza Adriatyckiego, które jest gwarancją udanych wakacji w naszych apartamentach 3-, 4- i 5-osobowych!

Podobne wpisy