NOCLEGI W GRECJI

Twoje wielkie greckie wakacje!

STRONA GŁÓWNA > EUROPA

NOCLEGI U POLAKÓW W GRECJI

Grecja to miejsce narodzin filozofii, dramatu i demokracji oraz oczywiście ważny kraj w historii europejskiej kultury. Jednak z punktu widzenia wakacji najważniejsze jest siga-siga, czyli prawdziwa sztuka życia po grecku. Tutaj słowo „spokojnie” ma zupełnie inny wymiar, a przecież takie właśnie powinny być wakacje – zupełnie beztroskie i pełne okazji do całkowitego relaksu. Morze czy góry, zapach oliwek czy oregano, zwiedzanie czy wypoczynek? To od Ciebie zależy, jak chcesz spędzić urlop i który region wybierzesz. Grecja to nie tylko część Półwyspu Bałkańskiego, ale też wyspy i to niemała ich ilość, bo ponad 2000! Wapienne skały, wyżłobione przez wodę i liczne potoki; czyste plaże oznaczone Błękitną Flagą; białe miasteczka tonące w kwiatach – Grecja zaprasza Cię atakując wszystkie Twoje zmysły. Polskie noclegi znajdziecie w stolicy Grecji, na półwyspach, a także mniejszych i większych wyspach!

POLSKIE NOCLEGI W RÓŻNYCH REGIONACH GRECJI

ATENY I ATTYKA

KRETA

INNE REGIONY


CO NOWEGO?

Zobacz polskie noclegi prowadzone przez naszych Gospodarzy w cudownej Grecji. Oto obiekty, które ostatnio pojawiły się na naszej stronie:


ZNAJDŹ SWOJE MIEJSCE!

Na Górze Olimp podobno można spotkać samego Zeusa i pokierować trochę ludzkimi losami. Na nizinie znajdują się Saloniki, drugie co do wielkości miasto Grecji. Największą wyspą jest Kreta – któż nie chciałby utknąć na szerokiej, jasnej plaży w pobliżu Chanii? Czekają na Ciebie Cyklady, czyli około 200 małych wysepek dryfujących na Morzu Jońskim. Statkiem dopłyniesz na górzystą wyspę Korfu czy Zakynthos z najbardziej błękitną wodą i z drzewami owocowymi. Może masz ochotę na nurkowanie w jaskiniach? Grecja to prawdziwa mekka dla miłośników podwodnych krajobrazów. Odwiedź też Ateny – pięknie wyglądają gwieździstą nocą z przepięknie oświetlonym Wzgórzem Akropolu. Zapytaj też swojego Gospodarza, jak najlepiej spędzić czas w Grecji!

Grecka kuchnia - knajpka na Santorini

ZOBACZ TEŻ: Grecka kuchnia – czego spróbować na wakacjach w Grecji?

Grecja to jeden z ulubionych wakacyjnych kierunków nie tylko wśród Polaków. Przyciągają nas tutaj piękne plaże, wysokiej klasy zabytki, słoneczny klimat oraz luźny i iście wakacyjny grecki styl życia, zwany siga-siga. Kochamy też grecką kuchnię! Uchodzi ona nie tylko za jedną z najpyszniejszych w Europie, ale też za jedną z najzdrowszych. Co więcej, pierwsze książki kucharskie zostały napisane przez Greków. Sycylijczycy Mithajkos oraz Archestratos pochodzili z Syrakuz, które należą dziś do Włoch, jednak w V i IV w.p.n.e. stanowiły część Starożytnej Grecji. Jakie są najpopularniejsze greckie dania? Oto krótkie zestawienie! >>>

POLSKIE NOCLEGI W GRECJI CZEKAJĄ NA CIEBIE!