Karolina z Baia Holiday i jej ukochana Wenecja

Noclegi u Polaków » Blog » Karolina i Wenecja
Karolina z Baia Holiday - moja ukochana Wenecja

Mam na imię Karolina, a moja pasja do Włoch zaczęła się, gdy byłam mała. Ponieważ mój ojciec artysta od zawsze pracował z Włochami, w moim domu zawsze była włoska muzyka, włoskie jedzenie, Włosi i oczywiście mnóstwo wyjazdów do Włoch i miast takich jak Wenecja.

Szybko rozpoczęłam naukę języka włoskiego, najpierw w Polsce we Włoskim Instytucie Kultury w Warszawie, a później we Włoszech na Uniwersytecie dla Cudzoziemców w Sienie. Następnie kontynuowałam studia w Wenecji. I właśnie mieszkając w Wenecji zdałam sobie sprawę, że chciałabym pracować w turystyce i przybliżać polskim turystom cuda regionu Veneto. Grupa Baia Holiday dała mi możliwość pracy dla wiodącej firmy w sektorze wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć trochę o Wenecji i zaprosić Was na wypoczynek w przepięknym regionie Veneto. Wraz z grupą Baia Holiday zapraszam Was do wakacyjnego resortu Camping Village Cavallino.

Moja ukochana Wenecja

Sama Wenecja to miasto, które zachwyca i oferuje wiele niespodzianek. Każde spojrzenie, pałac, aleja, most tej cudownej perły, jaką jest Wenecja, jest bogate w historię. 

Most Westchnień – ostatnie spojrzenie na miasto

Na przykład, czy kiedykolwiek słyszeliście o Moście Westchnień? Zdecydowanie tak, ale czy wiecie, dlaczego tak się nazywa? Znajduje się zaraz przy Piazza San Marco, a dla wielu jest to most zakochanych. Pierwotnie most, zbudowany z kamienia istryjskiego w pełnym barokowym stylu, miał połączyć sale sędziów z Pałacem Więzień, a następnie z Pałacem Dożów i Nowym Więzieniem. Tędy przechodzili więźniowie, którzy zostali osądzeni i skazani. Most składa się z dwóch oddzielnych korytarzy i jest całkowicie zamknięty tak, aby więźniowie nie mogli uciec.

Charakterystyczną cechą tej konstrukcji jest obecność małych okienek z przebitego kamienia, przez które można dostrzec przebłyski laguny, np. wyspy San Giorgio. Skąd więc wzięła się nazwa? Z małych okien skazani mogli po raz ostatni nacieszyć się widokiem, wydając przy tym westchnienie będące mieszaniną radości na widok wspaniałości miasta i smutku, ponieważ nie będą mogli już dłużej cieszyć się wolnością. Nazwę “Most Westchnień” po raz pierwszy nadał mu angielski poeta Lord Byron. 

Z biegiem czasu most nabiera coraz bardziej romantycznej i mniej melancholijnej tonacji, ze względu na swoją architekturę i położenie. Można go zwiedzać zarówno z zewnątrz, jak i z przewodnikiem lokalnym. Dzięki temu można zwiedzić pałac, więzienia oraz przejść się po samym moście. I westchnąć na widok Wenecji, na szczęście nie po raz ostatni!

Giacomo Casanova – słynny kochanek i… więzień

I jeszcze mała ciekawostka. Czy ktoś zdołał uciec ze strasznych więzień? Tak! Słynny Giacomo Casanova zdołał uciec, robiąc dziurę w suficie swojej celi, dzięki pomocy współwięźnia, brata Marino Balbi. Dzięki tej dziurze obaj wyszli na dach, a następnie przez lukarnę opuścili się z powrotem do pałacu. Następnie udając dwóch pracowników budynku pozostali zamknięci w środku, aż w końcu naszej dwójce udało się wydostać i oddalić w gondoli.

Festiwal Filmowy w Wenecji

Mówiąc o Wenecji, nie sposób też nie wspomnieć o Festiwalu Filmowym w Wenecji. Impreza została zainaugurowana w 1932 roku, a pierwsza edycja odbyła się w Hotelu Excelsior na wyspie Lido. Pierwszym filmem, który został pokazany 6 sierpnia 1932 roku, był Doktor Jekyll.

Festiwal Filmowy w Wenecji przyniósł do niej międzynarodowe kino, jednocząc artystów, ekspertów i zwykłych obywateli, tworząc bliskość między gwiazdami, krytykami i użytkownikami dzieł kinematograficznych. Wenecja była pierwszym miastem na świecie, które zrealizowało tak ogromny projekt międzynarodowy w dziedzinie kina!

Festiwal nie narodził się jako konkurs, ale jako wystawa sztuki filmowej, której celem było szerzenie wiedzy o nowych środkach wyrazu. Mimo to zdecydowano się na przyznanie nagrody najlepszemu reżyserowi w głosowaniu publiczności. 

Dziś Festiwal nie odbywa się już w jednym miejscu, jak to miało miejsce w przeszłości, ale jest zorganizowany jako szeroko zakrojone wydarzenie, które odbywa się jednocześnie w różnych kinach i salach w mieście. Symbolem wydarzenia jest Złoty Lew, jedna z najbardziej pożądanych nagród filmowych na świecie.

Zazwyczaj Festiwal Filmowy w Wenecji odbywa się od końca sierpnia do początku września.

Camping Village Cavallino

Aby odkryć te i wszystkie inne cuda Wenecji oraz jej tajemnice, zatrzymajcie się w naszym resorcie Camping Village Cavallino. To wyjątkowe miejsce nad samym morzem w Cavallino Treporti, zaledwie 30 minut tramwajem wodnym od Placu Św. Marka…

Cavallino Camping Village znajduje się na wybrzeżu Cavallino Treporti między Lido di Jesolo i Punta Sabbioni, w cieniu nadmorskich sosen i drzew oliwnych. Nasz resort wychodzi na szeroką plażę otoczoną spokojnym morzem, które od lat zdobywa odznaczenie Błękitnej Flagi. Dodatkowo posiada wszystkie udogodnienia, bary, restauracje/pizzerie, lodziarnie, sklepy, wypożyczalnie rowerów i wiele więcej… Słowem wszystko, czego możecie zapragnąć na wakacjach!

Camping Village Cavallino to zakwaterowanie w nowoczesnych domkach mobile home oraz na przestronnych parcelach. Czekają tu na Was Park Wodny z basenami dla dorosłych i dzieci oraz bezpłatna plaża z serwisem plażowym. Do dyspozycji najmłodszych Gości oddajemy też fantastycznie wyposażony plac zabaw, a ekipa animacji zaprasza dzieci do spędzenia wspaniałych dni z grami i rozrywką. Dla starszych animatorzy proponują liczne zajęcia sportowe i rozrywkowe.

Od 2021 roku Gości kusi też nasza nowość – Panta Rei Spa. To zupełnie nowe spa, oddające hołd naturze i oaza relaksu, w której można zregenerować umysł i ducha.

Podobne wpisy