Tomasz z Porto Rafti. W połowie drogi między Azją a Europą

Noclegi u Polaków » Blog » Tomasz z Porto Rafti
Tomasz z Porto Rafti

Kilka słów o poszukiwaniu idealnego miejsca do życia powiedział nam Tomasz z Apartamentu w Porto Rafti-Avlaki. W czym Grecja przypomina Filipiny i co urzekło go w greckim podejściu do codzienności? Przeczytajcie sami! A my, wraz z Tomkiem, zapraszamy Was serdecznie na wakacje w cudownej Attyce!

Ok, oto i nasza historia 🙂

Jesteśmy parą od 22 lat, małżeństwem od roku. Od 20 lat podróżujemy po świecie. Szczególnie polubiliśmy Azję – za ludzi, którzy tam mieszkają, kolory, zapachy i oczywiście ceny. Od wielu lat planowaliśmy zamieszkanie w cieplejszych okolicznościach przyrody. Pierwszym wyborem były Filipiny, jednak zdrowy rozsądek i zimne kalkulacje zwyciężyły. Stąd Grecja. Porto Rafti też nie było przypadkiem. Wybór miejsca zamieszkania poprzedziły 2-letnie poszukiwania i przygotowania. Znaleźliśmy idealne połączenie Europy i Azji. Ci co znają Grecję wiedzą o czym mówię 🙂 Po dwóch latach mieszkania w Grecji, w Porto Rafti wiemy że postąpiliśmy słusznie, że wybraliśmy dobrze. Grecja to nie tylko słońce plaże i historia. To przede wszystkim dobrzy i wrażliwi ludzie, a Porto Rafti jest najwspanialszym miejscem na ziemi!

Jeśli czegoś bardzo chcesz, to… możesz!

Motyw przewodni mieszkańców Grecji to „jak czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to wolno”, oczywiście w ramach zasady „nie czyń drugiemu, co tobie niemiłe”. Ten motyw wiele tłumaczy, a przede wszystkim dużo mówi o życiu codziennym i możliwościach, które ono niesie!

Chętnie podzielimy się naszą pasją i miłością do tej naszej drugiej ojczyzny! Zapraszamy do Porto Rafti! Nasza miejscowość słynie z pięknych, piaszczystych plaż – chętnie wypoczywają tu zarówno zagraniczni turyści, jak i Ateńczycy. W zaledwie 20 minut dojedziesz do nas z lotniska, a w niecałą godzinę dotrzesz do greckiej stolicy. Koniecznie sprawdźcie, co można zobaczyć w Atenach oraz (przede wszystkim), co warto zjeść w tym wspaniałym kraju!

Do zobaczenia!
Tomasz

A oto nasze Porto Rafti:

Zapraszam Was serdecznie na prawdziwe greckie wakacje w naszym apartamencie nad morzem!

Podobne wpisy